Zima v Jizerkách

Jizerská magistrála – už v roce 1984 se v Jizerských horách začaly upravovat tratě, známé dnes jako Jizerská magistrálaBěžkaři dnes mají v horách na hranicích s Polskem k dispozici bezmála 200 kilometrů lyžařských stop.

Ski areál Severák – na západ od Bedřichova leží na území Hrabětic v Jizerských horách Ski areál Severák. Na lyžaře a snowboardisty tady čeká řada sjezdovek o celkové délce 4,3 kilometru, ta nejdelší přitom měří 645 metrů.

Ski areál Bedřichov – milovníkům zimních sportů je tady k dispozici sedm sjezdovek v celkové délce 4,5 kilometru, z nichž kromě jedné červené je většina modrých, vhodných pro začínající lyžaře nebo rodiny s dětmi. Svahy jsou uměle zasněžované, obsluhuje je šest vleků a pojízdný koberec a v nabídce je také večerní lyžování.

Ski areál Tanvaldský Špičák – je největším lyžařským střediskem Jizerských hor, leží ve výšce 560 až 800 metrů nad mořem. Kromě klasických tratí je k dispozici dětské hřiště, které je vybaveno vlastním krátkým vlekem. Milovníky freestyle jízdy na snowboardu a lyžích jistě potěší snowpark Pod lesem. Přibližná délka všech tratí je 6km a je 100% pokrytá technickým zasněžováním. Po sjezdu tratě na vás dole čeká 5 vleků a jedna lanová dráha o celkové přepravní kapacitě okolo 6000 osob za hodinu.

Ski areál Ještěd – je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR.

Léto v Jizerkách

Bobová dráha a trampolínové centrum Janov n. Nisou – dráha měří 900 m a má celkem 22 zatáček na převýšení 78 m.

Lanový park ARTUR Janov n. Nisou – vysoké lanové dráhy v korunách stromů, Canyoning – zábavný potok pro malé a velké, nízké lanové aktivity- zábava pro ty kdo se bojí výšek

Cyklistika:

  • Singltrek Nové Město pod Smrkem
  • Bike park Tanvaldský Špičák
  • Půjčovna a servis kol v obci Bedřichov

Lanový park Bedřichov – lanový park nabízí 3 různě obtížné okruhy ve výšce 2 – 9 m nad zemí a lezeckou věž, která je umístěna hned vedle Lanového parku a je vysoká 8,5 m. 

Pěší turistika a cykloturistika – Jizerské hory se v létě promění v letní destinaci plnou cyklotras a turistických stezek, v místo, které nabízí rozmanité výlety za přírodou i poznáním horské kultury či české historie. Návštěvníci tak mají příležitost podívat se i do míst, na které se s běžkami či lyžemi jen stěží dostanou, jako třeba místa dalekých rozhledů nebo údolí s vodními plochami.